Dostępne w każdą sobotę, Hodler’s Digest pomoże Ci śledzić każdą ważną wiadomość, która wydarzyła się w tym tygodniu. Najlepsze (i najgorsze) cytaty, najważniejsze informacje o przyjęciu i przepisach, wiodące monety, prognozy i wiele więcej – tydzień w Cointelegraph w jednym linku.

Cena bitcoina spada, spadając poniżej 17 000 USD w największym krachu od marca

Na początku tygodnia rynki kryptowalut były pełne optymizmu. Bitcoin System znajdował się o jedną strefę oporu z dala od historycznych maksimów, altcoiny rosły o trzy cyfry , a gwałtowny wzrost pojawił się na stronie głównej The Wall Street Journal.

Przy kapitalizacji rynkowej Bitcoina na rekordowym poziomie, nadszedł czas na świętowanie pyszną kolacją z indyka i wszystkimi dodatkami. Niestety Święto Dziękczynienia opuściło świat kryptowalut z raczej gorzkim posmakiem.

26 listopada cena BTC poniosła jedną z największych strat dolarowych od marca. Podsumowując, największa kryptowaluta świata upadła o ponad 15%. Za krach obwiniano masowe likwidacje z 19 484 $ do 16 334 $ w ciągu jednego dnia.

Jak zauważył analityk Cointelegraph, Michaël van de Poppe, korekty rynkowe rzadko są eleganckie. „Często są pionowe i bolesne. Klatka schodowa w górę, winda w dół ” – napisał

Trzy powody, dla których inwestorzy oczekują, że Bitcoin osiągnie 13 000 $ przed nowym rajdem
Więc… co będzie dalej? Czy nadzieje na zdobycie 20 000 dolarów w krótkim okresie zostały przerwane, czy też był to zwykły impuls na drodze, który należy zlekceważyć?

Cóż, zależy to w dużym stopniu od tego, kogo zapytasz. Niektórzy handlowcy przewidują kolejny gwałtowny spadek w niezbyt odległej przyszłości, wskazując na historyczne wzorce, które sugerują, że BTC może spaść z powrotem do przedziału 13 800–14 500 USD .

Pseudonimowy przedsiębiorca znany jako „Salsa Tekila” powiedział, że BTC musi pokonać 17 500 $, aby pozostać na zwyżkowym terytorium, dodając, że 18 700 $ to jedyny duży opór przed rekordami wszechczasów. Jednak trader ostrzegł, że sytuacja poniżej 17 500 $ wygląda niedźwiedzio … co może spowodować spadek do przedziału 11 000–13 000 USD .

Inni, tacy jak dostawca funduszy indeksów kryptograficznych Stack Funds, opisali wycofanie jako „zdrową korektę”, która była potrzebna, zanim Bitcoin będzie kontynuował swoją zwyżkową trajektorię.

Firma powiedziała, że ​​BTC jest na poziomie wykupienia od października, co oznacza, że ​​trochę ciepła było rozpaczliwie potrzebne, aby opuścić rynek.

W międzyczasie założyciel Quantum Economics Mati Greenspan powiedział, że korekta mogła już osiągnąć dno, dodając: „17% cofnięcie jest raczej łagodne na tym etapie cyklu”.